دو مرحله قتل سریالی

آرتور جان شاوکراس یکی از این قاتلان زنجیره‌ای است، او به دلیل قتل های خود به قاتل رودخانه روچستر نیویورک شهرت یافت.او در منطقه کیتری، مین متولد شد سپس خانواده‌ او به نیویورک نقل مکان کردند. هنگامی که آرتور جوان‌تر شد تحت آزمایش تست هوش قرار گرفت و پزشکان وی را انسانی کم‌هوش شناختند. آرتور از دوران کودکی خود به عنوان بدترین روزهای زندگی یاد می‌کند. او مادر خود را زنی سلطه‌جو که مدام فریاد می‌کشید شناخته و بارها عنوان کرد که از سوی مادر مورد آزار و اذیت قرار گرفته و در سن 9 سالگی به خاطر رفتار زشت و غیراخلاقی خانوادهبا وی دچار لطمات روحی شدید شده است. وی همواره در دوران تحصیل دانش‌آموزی قلدر بود و رفتارهای خشونت‌آمیز از خود نشان می‌داد.

شاوکراس در سال 1964 ازدواج کرد و تنها یک سال بعد هنگامی که یک پسر داشت از همسر خو جدا شد، در همین سال او به جرم سرقت از فروشگاه تحت آزادی مشروط حضانت و سرپرستی پسر خود را به همسرش سپرد و دیگر او را ملاقات نکرد.

 582829_OQitC9sl.jpg582829_iR2dTSHX.jpg

آرتور جان شاوکراس از زمان دستگیری تا مرگ در زندان

اکتبر سال 1967 تا سپتامبر 1968میلادی آرتور از سوی ارتش به ویتنام فرستاده شد، وی بارها ادعا کرده که در طول جنگ 39 سرباز دشمن را به شکل فجیعی کشته است. او پس از بازگشت از جنگ در سال 1969 میلادی به جرم آتش‌افروزی به پنج سال زندان محکوم شد اما تنها 22 ماه از دوران محکومیت خود را گذرانده بود که آزاد شد سپس تصمیم به ازدواج گرفت. ازدواج دوم و سوم وی نیز همچون ازدواج اولش کوتاه مدت بود، پس از ازدواج سوم وی به قتل دو کودک متهم شد. نخستین قربانی وی جک بلیک 10 ساله پسری بود که پس از آزار و اذیت، جسد وی در منطقه جنگلی پیدا شد که خفه شده بود. دومین مقتول کارن ان هیل هشت ساله بود جسد او را کارگری زیر پل پیدا کرده بود. براساس کالبدشکافی‌های انجام شده وی نیز مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفته بود. مأموران پلیس شاوکراس را در اکتبر سال 1972 میلادی به عنوان مظنون پرونده بازداشت کردند. با توجه به اعتراف‌های او و همکاری با پلیس او به 25 سال زندان محکوم شد. او تنها 14 سال از محکومیت خود را گذراند و از زندان آزاد شد.

  در ژوئن سال 1987 میلادی شاوکراس با نامزد خود رزماری به روچستر نیویورک نقل مکان کرد. در ماه مارس 1988 میلادی او ولگردی‌های خود را در خیابان‌های نیویورک آغاز کرد. اغلب قربانیان وی زنان خیابانی بوده که پس از آزار و اذیت آن‌ها را کشته و مقداری از گوشت آنان را می خورد. سپس بقیه اجساد را در رودخانه روچستر نیویورک رها می‌کرد. برخی از اجساد ماه‌ها بعد یافت شده و افسران پلیس قادر به شناسایی هویت آن‌ها نبوده‌اند. اف.بی.آی ترسیم پروفایل آرتور را به عنوان قاتل زنجیره‌ای در برنامه کاری خود قرار داد. کارآگاهان امیدوار بودند در فصول سرد سال قاتل دست از جنایت‌های خود برداشته و برای مدتی متوقف شود، اما آن‌ها به سرعت متوجه شدند که در اشتباه بوده و قاتل همچنان قربانی می‌گرفت.

 582829_UqUwPI5T.jpg

تعدادی از مقتولان

آرتور پس از قتل های مکرر در 3 ژانویه 1990 میلادی به عنوان قاتل و مظنون یک زن خیابانی دستگیر شد. وی پس از بازجویی به قتل اعتراف کرد. در اکتبر سال 1990 میلادی پزشکان روی او آزمایش‌هایی انجام دادند تا دریابند آیا آسیب‌های مغزی باعث رفتار جنایتکارانه در وی شده است. پزشکان پس از انجام آزمایش‌های مکرر و گفت‌وگوهای گسترده اعلام کردند او هیچ‌گونه اختلال شخصیتی چندگانه نداشته و با وجودی که بارها از آزار و اذیت دوران کودکی سخن گفته و میل شدید خود را به آدمخواری مطرح کرده اما داستان‌های وی باورنکردنی و اغراق‌آمیز است. او پس از تفهیم اتهاماتش به 250 سال زندان محکوم شد اما در سن 63 سالگی بر اثر ایست قلبی پشت میله‌های زندان جان سپرد.

582829_koRMreGT.jpg

 582829_iDT4HWa3.jpg

582829_Ex1PSTwv.jpg

صحنه قتل 3 نفر از قربانیان

/ 3 نظر / 207 بازدید
الهه.آتش

چه چیزی باعث میشه کودک بی گناهی که در ساحل مشغول ماسه بازیه در جوانی تبدیل به یه قاتل زنجیره ای بشه؟

hale

چرا دیگه مطالب جدید نمیذارید؟

somebody

awlii bood chera dige kam post mizari man bishtare posta ye inja ro khundam bishtar bezar lotfan